Діти швидко ростуть і прагнуть до самостійності. Однак важливо навчити їх правилам поведінки з незнайомцями.
    Ось декілька підказок, які допоможуть батькам у цьому питанні.

1. Приховуйте ім’я та прізвище дитини

    Деякі батьки підписують особисті речі дітей на випадок втрати, наприклад, рюкзак чи форму. Проте таким чином про ім’я дитини може дізнатися стороння людина. А звернення до дитини по імені може бути сприйняте дитиною більш довірливо, аніж просто «хлопчик» чи «дівчинка». Тому краще на бірці писати телефон батьків – тоді, якщо втрачена річ буде знайдена, вам зателефонують.

 

picture 2

  2. Тікати від машини необхідно в зворотному напрямку

    Так, всі ми вчимо дітей не сідати в чужу машину. Але варто також, щоб діти запам’ятали правило – тікати від машини в зворотному від її руху напрямку.  Поки водій розверне авто, дитина вже встигне відбігти на безпечну відстань.

 

picture 3

3. Кодова фраза для всієї сім’ї

 Придумайте пароль, який знатимуть лише члени вашої сім’ї. І, якщо станеться ситуація, що забрати дитину зі школи ви попросили когось зі знайомих, дитина вимагатиме повідомити їй «кодову фразу», а її незнання має насторожити школяра.

 

picture 4

4. Зберігати дистанцію

    Дитина має знати, що незнайомці можуть заговорити не тільки дітей, але й дорослих, тому важливо швидко піти в безпечне місце вже через 5-7 секунд після початку розмови. Слід стояти від незнайомця на відстані 2-2,5 метрів. Якщо він наближається, необхідно робити відповідно крок назад. Разом з дитиною потренуйте цю ситуацію.


5. Кричати «Я його                                                  не знаю»

    Повідомте дитині, що якщо її схопив незнайомець, то можна і необхідно поводитись «погано»: кусатися, дряпатися, вириватися і привертати увагу будь-якою ціною, навіть, якщо дуже страшно. Необхідно гучно кричати: «Я його не знаю! Він хоче мене забрати!» Варто з дитиною час від часу тренуватися так робити.

   

 6. Не заходити до ліфту з незнайомцями

Привчіть дитину чекати ліфт спиною до стіни, щоби бачити всіх, хто до нього підходить. І, якщо це незнайома чи малознайома людина, під будь-яким приводом не заходити з нею до ліфта: робіть вигляд, що щось забули, чи йти до поштових ящиків. Якщо людина запрошує зайти до ліфта, найкращий варіант – спокійно відповісти, що батьки дозволяють їздити в ліфті лише самій або з сусідами. Якщо незнайомець намагається затягнути в ліфт, необхідно кричати, кусатися та битися.

 

picture 7

  7. Кнопка SOS та додаток для відстеження

 Сучасний світ технологій дозволяє батькам у будь-який час дізнатися про місцезнаходження дитини. Це можна зробити, встановивши, наприклад, мобільний додаток. Гаджети з тривожною кнопкою можуть бути у вигляді годинника, брелка, браслета тощо.

_______________________________________

 

Джерело: https://www.adme.ru/zhizn-semya/10-poleznyh-sovetov-kotorye-zaschityat-vashego-rebenka-1505965/Пам'ятка для батьків Як припинити третирування дитини у школі та допомогти їй?